Mechanika lądowania

Plyometryka, to jeden z najskuteczniejszych sposobów budowania mocy🚀. W dodatku, nie wymagającym użycia wymyślnego sprzętu. 
 
Wokół plyometrii narosło wiele mitów, a jednym z największych jest rzekomo minimalny poziom siły💪🏻 jaką powinniśmy dysponować, aby w ogóle przystąpić do takiego treningu. 
 
Według niektórych źródeł📖, należy być zdolnym do wykonania przysiadu z ciężarem równym 1,5 – 2-krotności masy naszego ciała. Zatem, zawodnik ważący 80 kg powinien być w stanie wykonać przysiad z oporem 120-160 kg🏋🏻‍♂️. Pomimo, że nie jest to jakiś oszałamiający wynik, eliminowałby ogromną większość młodych sportowców👶🏻 z udziału w treningu plyometrycznym. Powyższe liczby wzięły się tak naprawdę z tzw. „Shock method”, czyli ćwiczeń, które moglibyśmy teraz zaliczyć do plyometrii zaawansowanej (o wysokiej ⬆️ intensywności).
 
❌ Nie ma przeciwskazań do wdrożenia ćwiczeń o niższej intensywności, mających na celu poprawę kompetencji ruchowych w zakresie lądowania i wyskoku, u zawodników ze zdecydowanie niższym poziomem siły📉💪🏻.
 
✅ Warto zacząć od samej mechaniki lądowania i nauki przybierania pozycji atletycznej. 
 
W filmie znajdziesz kilka przykładów⬇️🎥.
IMG_1692

Skontaktuj się ze mną

Mail: pmaleck@poczta.onet.pl

Telefon: 663910551