Trening z piłeczką tenisową nr 3

🔴 Chyba nie ma co się dalej oszukiwać, że lada moment wrócimy do normalności i – co za tym idzie – na boiska. Wygląda na to, że najbliższe miesiące będą dość ciężkim okresem dla nas wszystkich, a treningi do jakich przywykliśmy na razie odchodzą w zapomnienie. Nie moglibyśmy jednak z czysty sumieniem nazywać się sportowcami, gdyby zatrzymało nas to przed ćwiczeniami 💪🏻 🔴
 
🔹Z racji oczywistych względów trening obecnie opiera się na ćwiczeniach wykonywanych niemal wyłącznie w miejscu. Aby nie zanudzić podopiecznych samymi treningami siłowymi warto wpleść ćwiczenia koordynacji i równowagi z użyciem piłeczki tenisowej🎾🔹
 
✅ Trzecia propozycja:
 
☑️ A1 Unoszenie ręki i nogi w pozycji niedźwiedzia z piłką na odcinku lędźwiowym (10 powtórzeń na stronę)
☑️ A2 Martwy ciąg jednonóż z uniesieniem kolana (10 powtórzeń na nogę)
☑️ B1 Przysiad jednonóż z piłką pod nogą – noga na piłce pomaga jedynie w utrzymaniu równowagi, ciężar spoczywa na nodze stojącej na podłożu. To dość trudne ćwiczenie – dla ułatwienia możesz ustawić sobie krzesełko i robić przysiad do jego wysokości, aby ograniczyć zakres ruchu. (8 powtórzeń na nogę)
☑️ B2 Podpór przodem na długiej dźwigni – utrzymaj stabilny tułów i nie pozwól, aby piłka spadła (60 sekund na stronę)
☑️ B3 Most biodrowy jednonóż – przetaczamy piłkę pod biodrami (10-12 powtórzeń na nogę)
☑️ C1 Żonglerka piłkami tenisowymi – jeśli nie potrafisz żonglować, nie ma lepszego czasu na naukę, niż właśnie ten moment 😉 w internecie znajdziesz mnóstwo poradników (60 sekund) 
☑️ C2 Podrzucanie piłki w ręce stojąc jednonóż z zamkniętymi oczami (wykonaj 5-6 podrzutów każdą ręką i dopiero zmień nogę postawną)
☑️ C3 Odwrotna żonglerka – odbijaj piłkę podeszwami obu stóp o podłoże (60 sekund)
 
 
❇️ Jeśli chodzi o organizację treningu, to wygląda identycznie jak w przypadku poprzedniego – ćwiczenia oznaczone taką samą literą wykonujemy bez odpoczynku między nimi i dopiero po wykonaniu wszystkich serii przechodzimy dalej:
 
✔️ A1 —> A2 / x3
✔️ B1 —> B2 —> B3 / x4
✔️ C1 —> C2 —> C3 / x3 – ∞ ❇️
IMG_1692

Skontaktuj się ze mną

Mail: pmaleck@poczta.onet.pl

Telefon: 663910551