Pies gończy - progresja

„Pies gończy”🐶, czyli popularny bird-dog to świetne ćwiczenie, dzięki któremu jednocześnie aktywujesz mięśnie tułowia oraz mięśnie pośladkowe – możesz użyć go w treningu jako element przygotowania ruchowego do sesji (proponuję dołożyć taśmę mini-band na stopy, aby mocniej zaangażować mięśnie pośladkowe). 
 
🔴 W przypadku, gdy często doświadczasz bólu w dolnej części pleców, wypróbuj zaproponowanej w filmie ⬇️🎥 progresji tego ćwiczenia, aby nauczyć się wyprostu kończyn przy neutralnym ustawieniu kręgosłupa:
☝🏻 W klęku podpartym na przedramionach unosimy ugiętą nogę w kolanie. Dzięki niskiej pozycji i dużym kącie zgięcia w biodrze po stronie nogi podporowej, w znacznym stopniu przeciwdziałamy rotacji miednicy i przejściu w jej przodopochylenie.
✌🏼 Klęk podparty na wyprostowanych rękach stawia większe wymagania naszej stabilizacji odcinka lędźwiowego. Nie możemy dopuścić, aby lordoza tego odcinka uległa pogłębieniu podczas wyprostu nogi. Pamiętamy, że zależy nam na wyprostowaniu nogi, a nie uniesieniu jej.
🤟🏻 Zmniejszenie liczby punktów podporu i jednoczesne unoszenie ręki i nogi dodatkowo rzuca wyzwanie naszej stabilności rotacyjnej ciała.
IMG_1692

Skontaktuj się ze mną

Mail: pmaleck@poczta.onet.pl

Telefon: 663910551